Povolenky k vjezdu do vybraných vnitrobloků MČ Praha 6

Kdy a kde řešit

pondělí08:00 - 18:00

středa08:00 - 18:00

Rada městské části aktualizovala pravidla pro vydávání souhlasu k vjezdu motorových vozidel do vybraných lokalit – vnitrobloků – na území Prahy 6.

Pravidla definují možnosti využívání pozemních komunikací vnitroblokového charakteru a nastavují okruh osob, které se za stanovených podmínek mohou stát držiteli souhlasu městské části. Dávají uživateli možnost užívat pozemek, a to za účelem vjezdu a stání osobního motorového vozidla uživatele na pozemku poskytovatele (městské části). Uživatel na pozemku nebude mít vyhrazené osobní stání a je oprávněn užívat pozemek ke stání osobního motorového vozidla pouze v případě, že takové místo na pozemku bude k dispozici.

Smlouvu lze uzavřít na jeden rok a zájemce bude povinen zaplatit polovinu sazby za získání parkovacího oprávnění rezidenta v zónách placeného stání (aktuálně 600 Kč/rok).

Souhlasy pro vjezd do vnitrobloků vydává oddělení zón placeného stání Odboru dopravy a životního prostředí ÚMČ Praha 6, ulice Uralská 769/4.