Otvírání studánek v Šárce II

Letošní druhé Otvírání studánek v pražské Šárce. Pojďte s námi!

Hlavní foto

Jaro je v plném proudu a studánky čekají na odemčení. Že o žádné studádce ani prameni nevíte? Nevadí, ukážeme vám je. A nejen to, dozvíte se, proč je potřeba studánky chránit a pečovat o ně. Ale také třeba, jaká je kvalita vody ve studánkách, vyzkoušíte si několik měření vlastností vody, jak se studánky mapují, jaká je jejich historie…i něco navíc z jarní přírody.

S sebou: obuv a oblečení do přírody odpovídající počasí, svačinu a pití.

Vycházka je určená pro skupiny dětí ve věku základní školy s dospělým doprovodem. Uvedený čas je orientační. Místo srazu a přesný čas bude upřesněn přihlášeným. Přihlášku s uvedením počtu dětí a dospělých zašlete do 24. 5. 2024 nebo do naplnění kapacity na JS{zavináč}emop{tečka}cz

Akce je díky podpoře donátorů zdarma. Akce je dílčí částí projektu podpořeného Městskou částí Praha 6, Hlavního města Prahy a Ministerstva životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat jejich stanoviska.

Podobné akce

Konečně etický závěr školního roku!

Kytice z lásky, pro radost nebo pro paní učitelku nemusí cestovat přes půl zeměkoule a být prosáklá pesticidy a insekticidy.

Akce nabídne teoretický pohled i praktickou možnost nákupu květin a příležitost svázat si vlastní kytici.

Celý článek 6. 6. 2024

až 20. 6. 2024

Zajímavá přednáška Petra Zacharova vás seznámí se současným poznáním vzniku tornád, možnostmi jeho předpovědi a výskytech tornád v Čechách i ve světě. Přijďte do pobočky knihovny na Dědině 20. června od 18 hodin se dozvědět více.

RNDr. Petr Zacharov Ph.D. je popularizátor počasí a meteorolog Ústavu fyziky atmosféry AV ČR. Odborně se věnuje předpovědi srážek, fyzice silných bouří a silniční meteorologii. Vzhledem ke kráse ale i každodennosti kontaktu s počasím rád odkrývá jednoduché i složitější zajímavosti pro širokou veřejnost formou článků a publikací, veřejných přednášek či exkurzí na observatoři Milešovka.

 

Celý článek 24. 5. 2024

Přednáška profesionální zahradnice o méně známých druzích ovoce, které můžeme pěstovat na svých zahrádkách a obohatit si jím jídelníček.

Celý článek 22. 5. 2024