ZŠ Věry Čáslavské má zrekonstrovaný školní sportovní areál

Základní škola V. Čáslavské na Petřinách má jedno z nejhezčích a nejmodernějších školních sportovních hřišť. Městská část dokončila druhou etapu rekonstrukce a hřiště předala do užívání jak žákům školy, tak veřejnosti.

Hlavní foto

Před dvěma lety dostal školní sportovní areál dva opravené tenisové kurty a jedno multifunkční hřiště s umělým povrchem. „Druhá etapa navázala na předchozí aktivity, došlo na opravu dráhy a doplnili jsme sektory pro další atletické  disciplíny, čímž se hřiště dostalo mezi ta nejlépe vybavená v Praze 6,“ říká starosta Prahy 6 Jakub Stárek. Areál má kompletně zrekonstruovaný atletický ovál, k tomu přibyly sektory pro skok vysoký, skok daleký a vrh koulí. Nově byla zřízena venkovní posilovna a nástřiky na umělém povrchu, které umožňují jednoduché sportovní hry. Areál má venkovní pítko. Opravy probíhaly během prázdnin a v druhé polovině loňského školního roku a vyšla městskou část na 13,7 milionu korun.

ZŠ Věry Čáslavské vzdělává více než 600 dětí a kromě rozšířené výuky jazyků se zaměřuje také na rozšířenou výuku tělesné výchovy. Škola spolupracuje s Fakultou tělovýchovy a sportu UK a také se sportovním klubem USK Praha. „Zrekonstruované hřiště bude využíváno během dopolední výuky na hodiny tělocviku.  V odpoledních hodinách se nám podařilo zajistit, aby bylo otevřeno veřejnosti. A to i o víkendech a zdarma,“ uvedla místostarostka pro školství Mariana Čapková.

Otevírací doba školního hřiště pro veřejnost

Pondělí 16.30 – 19.00

Úterý 17.30 – 19.00

Středa 16.30 – 19.00

Čtvrtek 17.30 – 19.00

Pátek 16.30 – 19.00

Sobota 12.00 – 18.00

Neděle 12.00 – 18.00

Související články

Pro všechny děti a jejich rodiče připravil DDM Prahy 6 Den dětí. V sobotu 25. května bude v multifunkčním areálu (ne)KONEČNÁ Vypich a na přilehlé pláni připraven celodenní pestrý program plný aktivit zakončený promítáním pod širým nebem.

Celý článek21. 5. 2024

30. dubna skončilo hlasování v 5. ročníku projektu participativního rozpočtování Nápad pro Šestku. Během měsíce vyjádřilo svůj názor celkem 1 441 respondentů, o čtvrtinu více než v minulém ročníku. Hlasování bylo rozděleno do 2 kategorií – malé nápady a velké nápady.

Celý článek13. 5. 2024