Praha 6 podpoří přípravu na přijímačky pro deváťáky

Praha 6 se snaží dlouhodobě podporovat vzdělanost, a proto se rozhodla podpořit rodiče žáků devátých tříd a poskytnout jim příspěvek na financování přípravy na přijímací zkoušky na střední školy. 

Hlavní foto

Příspěvek dva tisíce korun mohou získat rodiče žáků 9. tříd ze všech základních škol zřizovaných městskou částí Praha 6. Smyslem příspěvku je snížit stále rostoucí náklady na přípravu deváťáků na střední školy: přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, příprava na talentovky a podobně.

„V loňském roce jsem absolvoval rozhovor pro školní časopis, který se mnou shodou okolností vedli dva deváťáci, a tam se zrodila myšlenka, jak podpořit rodiče těchto dětí a poskytnout jim příspěvek na přípravu na přijímací zkoušky,“ říká starosta městské části Praha 6 Jakub Stárek.

K získání příspěvku stačí využít stránky aktivnimesto.cz. Žadatelé (zákonní zástupci dětí) musí mít ve školním roce 2023/24 trvalé bydliště na území Prahy 6 a stejně tak dítě, pro nějž o příspěvek žádají, musí v daném školním roce navštěvovat základní školu, jejímž zřizovatelem je městská část Praha 6.„Nejen podpora výuky cizích jazyků, na kterou v letošním roce vynakládáme miliony korun, ale i podpora přípravy na přijímací řízení žáků našich devátých tříd. To jsou projekty, na něž jsme u nás na šestce právem pyšní a hodláme v nich pokračovat i v budoucnu, protože vzdělaní občané, to je základ zdravé společnosti. A díky platformě Aktivní město jsme mohli v relativně krátkém čase tento nový program představit,“ říká místostarostka městské části Praha 6 Mariana Čapková.

Veškeré informace o programu PŘÍPRAVA PRO DEVÁŤÁKY najdete zde: Aktivní město (aktivnimesto.cz)

Související články