ČVUT založila novou fakultu

Po více než 40 letech vznikla na Českém vysokém učení technickém nová fakulta. Jde o fakultu informačních technologií (FIT).
Hlavní foto

Informační technologie se na ČVUT už vyučují, ale na fakultě elektrotechnické, nicméně požadavky na kvalifikované inženýry v této oblasti stále rostou. „Trh práce potřebuje ročně kolem šesti tisíc skutečně kvalifikovaných lidí, kteří by pracovali v odděleních informatiky institucí, úřadů a výrobních závodů,“ uvedl rektor ČVUT Václav Havlíček.

Celý článek ZDE

Praha 6 universitní
Praha 6 je dnes sídlem pěti vysokých škol, které svou formou a obsahem spoluutváří charakter městské části. Největší je areál Českého vysokého učení technického. Škola, která oslavila v akademickém roce 2006/2007 300 let od svého založení, je největší a nejstarší vysoká technická škola ve střední Evropě. Dosud na sedmi fakultách (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství) studuje více než 23 tisíc studentů (z toho téměř 1000 zahraničních).

Související články

Po úspěšném projektovém dni na Českém vysokém učení technickém, pokračuje městská část Praha 6 v podpoře profesní orientace svých žáků a přichází s dalším projektovým dnem, tentokrát na České zemědělské univerzitě. Cílem je představit žákům 9. tříd základních škol zřizovaných Prahou 6 rozmanité možnosti studia a budoucího uplatnění v oblasti zemědělství a příbuzných oborů.

Celý článek 11. 6. 2025

Městská část Praha 6 letos již pošestnácté ocenila mimořádné žáky svých základních škol v rámci tradičního slavnostního setkání Úspěšný žák. Tato akce se poprvé uskutečnila v roce 2009 a od té doby se stala důležitou součástí podpory vzdělávání a uznání výjimečných výkonů mladých obyvatel Prahy 6.

Celý článek 31. 5. 2025