Zatímco Praha 1 zavedla placené stání od začátku listopadu, Praha 6 o zavedení teprve uvažuje. Nechceme řešit chyby za pochodu až poté, co budou zóny v provozu, řekl na tiskové konferenci po jednání starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.
Starosta Prahy 1 Petr Hejma dnes přiznal, že po zprovoznění placeného stání řešili hodně "dětských nemocí". Šestému obvodu proto radnice nabídne své zkušenosti i samotné úředníky, kteří se placeným stáním v Praze 1 zabývali.
"Chceme se z chyb poučit. Některé zkušenosti jsou transformovatelné i na naši městskou část," uvedl Chalupa.
Praha 6 se sice obává zavedení zón v sousední Praze 7, se zpoplatněním stání na svém území ale nespěchá. Chce nejprve spočítat skutečný deficit parkovacích míst.
"I kdybychom zabránili parkovat na našem území všem ´nešestkovým´ občanům, jen v centrální části nám chybí 1000 míst. A nemáme ani volnou plochu, abychom postavili parkovací dům," poznamenal Chalupa.
Podle Chalupy nemá až na výjimky šestá část problémy s parkováním ve vilových čtvrtích ve Střešovicích nebo na Hanspaulce. Mnohem horší už je to s parkováním na sídlištích Petřiny nebo Červený Vrch a v ulicích kolem Vítězného náměstí. Kritická je situace v oblasti Hradčanská - Dejvická, kterou přes den způsobují lidé přijíždějící za prací z Kladna a okolí. Zavedení parkovacích zón by ale podle starosty tuto situaci nevyřešilo.
Společně chtějí radnice obou částí postupovat také při poskytování sociálních služeb seniorům a zdravotně postiženým občanům, při prosazování výstavby hospice na území Prahy, v problematice bezdomovectví nebo v plánovaném projektu mýtného. Vedení Prahy 1 a 6 chce v budoucnu společně řešit rovněž dopady deregulace nájemného.
(převzato z ČTK, autor: Š. Dvořáková)
Umožňují základní funkce webových stránek, jako je přihlášení uživatele a správa účtu. Webové stránky nelze bez nezbytně nutných souborů cookies správně používat.