Šestkové školy pomáhají lidem postiženým povodněmi

Školy a školky Prahy 6 se spojily s Arcidiecézní charitou Praha a pořádají ve dnech 20. až 26 září materiální a finanční sbírku na pomoc lidem postiženým povodněmi.

„Chtěla bych velice poděkovat panu řediteli Vojtěchu Novákovi ze ZŠ a MŠ Věry Čáslavské za tento nápad a další projev solidarity, kterým naše městská část může pomoci těm, kteří to skutečně potřebují," říká místostarostka městské části Praha 6 Mariana Čapková.

Do sbírky je možné přinést: trvanlivé potraviny, jako jsou nudle, instantní polévky apod., čisticí, hygienické a dezinfekční prostředky, rukavice, kbelíky, lopaty, deky a další.

Velmi uvítáme i banánové krabice, které nám umožní snazší transport.

Sbírka se uskuteční od 20. do 26. září na Praze 6 na těchto sběrných místech:

ZŠ a MŠ Věry Čáslavské

ZŠ a MŠ Bílá

ZŠ Emy Destinnové

ZŠ Dědina

ZŠ a MŠ Hanspaulka

Domov sv. Rodiny, Ulrychova 10, ve všedních dnech 9–16 hod.

Z organizačních důvodů nelze udělat sběrná místa na všech základních a mateřských školách, ačkoliv jsou všichni připraveni poskytnout zázemí.

Pokud byste chtěli přispět finančně – číslo účtu: 44665522/0800, variabilní symbol: 9062

Děkujeme za jakoukoliv podporu! Každá pomoc se počítá.