POZOR: TENTO VÍKEND NEPOJEDE METRO A MEZI DEJVICKOU A MŮSTKEM

Dejvická – Můstek: dočasné přerušení provozu metra

Z důvodu napojování zabezpečovacího zařízení nového úseku linky metra A bude od soboty 8. listopadu 2014 (od zahájení provozu) do neděle 9. listopadu 2014 (do ukončení provozu) obousměrně přerušen provoz metra na lince A mezi stanicemi Dejvická – Můstek.

V úseku mezi stanicemi Můstek – Náměstí Míru bude provoz metra zajištěn pouze po jedné koleji zvláštní vlakovou soupravou.

Informace o opatření naleznete ke stažení také v těchto dokumentech: schéma, leták

Náhradní doprava

V denním provozu bude zavedena náhradní tramvajová doprava.

• V trase Nádraží Podbaba – Vítězné náměstí – Hradčanská – Malostranská – Staroměstská – Národní třída (metro B) – Václavské náměstí (metro A Můstek) – Náměstí Republiky (metro B) – Malostranská – Hradčanská – Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba bude zavedena linka XA.
  • V trase Nádraží Podbaba – Vítězné náměstí – Hradčanská – Malostranská – Náměstí Republiky (metro B) – Václavské náměstí (metro A Můstek) – Národní třída (metro B) – Staroměstská – Malostranská – Hradčanská – Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba bude zavedena linka číslo 35.

Změny tras tramvajových linek

Linky číslo 58 budou ve směru z centra ze zastávky Hradčanská odkloněny přes zastávky Prašný most, Vozovna StřešoviceHládkov do zastávky Malovanka, kde budou ukončeny.

Změny tras autobusových linek

Linky číslo 107, 119147 budou z Dejvické prodlouženy na Hradčanskou (ve směru od Hradčanské bude zřízena zastávka Vítězné náměstí).

Informační opatření

V několika typech a celkovém počtu přibližně 25 000 kusů budou vydány informační letáky. K dispozici budou jak ve stojanech drátěného programu ve stanicích metra, tak třeba i ve vozech povrchové dopravy nebo v informačních vitrínách ve stanicích metra.

V sobotu a v neděli, vždy od 9.00 hodin do 19.00 hodin, bude ve vyloučeném úseku a jeho okolí nasazeno přibližně 20 informátorů v reflexních vestách, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím (nejen v češtině, ale i v angličtině) s aktuálním dopravním spojením. Informátoři budou také vybaveni zmiňovanými informačními letáky pro cestující.

Již v pondělí 3. listopadu 2014 se objeví ve stanicích metra na stojanech informační plakáty se základními informacemi o připravované výluce a k dispozici cestujícím budou také v průběhu výluky. Od středy 5. listopadu 2014 bude na připravovanou výluku upozorňovat také hlášení ve stanicích metra a hlásit se bude i během výlukové akce.

Pro informace týkající se vždy konkrétního místa určení bude připraveno přibližně 50 informačních tabulí se schématickým nákresem a základními textovými informacemi v češtině, angličtině i němčině.