Křižovatka Na Petřinách a Na Větrníku dostane semafor

Technická správa komunikací zahájí v pondělí 23. května rekonstrukci křižovatky ulice Na Petřinách a Na Větrníku, která bude nově osazena světelným signalizačním zařízením. Během stavební akce, která skončí v srpnu, se řidiči musejí připravit na dopravní omezení, včetně úplné uzavírky.

V rámci stavebních prací v křižovatce budou zrekonstruovány i přilehlé chodníky. Za účelem zvýšení bezpečnosti chodců a dopravy bude provedena výstavba semaforu. Veškeré dotčené plochy chodníků budou mít asfaltový povrch. V rámci stavebních úprav dále dojde k posunu hranic křižovatky včetně přechodů pro chodce.

„Úprava křižovatky byla plánována již v roce 2015 v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové tratě. Od té doby ji Praha 6 opakovaně požaduje. Jsem rád, že se to po řadě urgencí konečně podařilo,“ říká místostarosta pro dopravu Jiří Lála. Od zavedení světelné signalizace si slibuje především zpřehlednění provozu v dopravně velmi vytížené křižovatce.

Dopravní omezení je naplánováno dle jednotlivých etap, tj. bude uzavřen úsek křižovatky a okolí nebo celá křižovatka. Na místě budou vyznačeny objízdné trasy.

1. etapa: 23. 5.–26. 5. plná uzávěra křižovatky – práce na jižní části křižovatky Na Petřinách – Na Větrníku

2. etapa, fáze 1: 27. 5. – 10. 6. práce na JZ nároží – provoz zachován s omezením

2. etapa, fáze 2: – 11. 6. – 25. 6. práce na JV nároží – provoz zachován s omezením

2. etapa, fáze 3: – 26. 6. – 30. 6. práce na středovém ostrůvku – provoz zachován s omezením