Odvažte se za hudbou: Ondřej Pivec a Organic Trio

Jedinečná série benefičních koncertů jazzových hvězd na v Artium by KKCG na Bořislavce. Přijďte se podívat na unikátní koncert a současně podpořit projekt Piana do škol fandí talentům.

 

Hlavní foto

Cena vstupenky: 400 Kč (celá částka je určena pro stipendijní program Piana do škol fandí talentům)

 

O projektu

Projekt Odvažte se za hudbou je série tří koncertů jazzových hvězd v Artiu by KKCG na Bořislavce. Odvaha je odhodlání čelit strachu, nepřízni osudu nebo nebezpečí a překonávat je. Všichni tři interpreti, jejichž koncerty se během jarní série odehrají v Artiu, ukázali velkou dávku odvahy. Dokázali vystoupit ze stereotypů a zaběhlých kariér a jít za svými sny a prosadit se. Svými koncerty na Bořislavce podpoří mladé odvážné umělce v jejich cestě za hudebním vzděláním.

 

O interpretovi

Ondřej Pivec, narozen roku 1984 v Brně, žijící již více než 10 let v USA, kde je dokonce od roku 2019 občanem, je „úkazem“ na české hudební scéně. Hráč na výlučně nestandardní nástroj, tedy Hammondovy varhany, proniknul do sfér jazzové, soul a gospel hudby v USA. Jeho spolupráce se světově uznávaným, mnoha Grammy ověnčeným Gregory Porterem, udělala z českého hudebníka světovou hvězdu ve svém oboru. V Artiu na Bořislavce 20. března odehraje koncert s Liborem Šmoldasem (kytara) a Jakubem Doležalem (saxofon) první ze série tří jarní befeničních koncertů na podporu projektu Piana do škol fandí talentům.

 

O prostoru

Artium přináší široké veřejnosti, obyvatelům Prahy 6, zaměstnancům i obchodním partnerům skupiny KKCG pestrý, srozumitelný a koncepčně ukotvený program stavějící na 4 dramaturgických pilířích: vizuální umění, hudba, performativní umění a festivaly a vzdělávání. V roce 2024 nese programová řada akcí název Linie odvahy a tematicky vychází z příběhu skupiny KKCG a jejích klíčových hodnot. Konkrétně výstavní cyklus zaměří v tomto roce pozornost na ženské autorky z přelomu generací x a y (roky narození 1979–1988), které jsou díky svým výtvarným projevům již rozpoznatelné a etablované na české umělecké scéně. Současně ale vyhledávají výzvy, negalerijní prostor Artia přijímají za svůj a akceptují ho se všemi jeho specifiky. Vybrané tvůrkyně převádějí se silným odhodláním své imaginace do reálných tematických linií. Skrze ně artikulují svá niterná i společenská témata a rozehrávají nové příběhy. Artium tak ožívá, neustále se proměňuje a nabízí přístupnou vstupenku do světa umění.

Podobné akce