Komentovaná výstava: Nové realismy v GHMP

Komentovaná prohlídka výstavy v Galerii hlavního města Prahy, Městská knihovna, 2. patro v doprovodu kunsthistoričky Moniky Švec Sybolové.

Přijďte se podívat na neuvěřitelně barvitou a pestrou atmosféru první republiky. Uvidíme díla známých autorů jako Jan Zrzavý nebo Kamil Lhoták, ale zároveň objevíme řadu nových jmen jako například Ilona Singer, Erwin Müller nebo Edmund Gwerk. Nahlédneme skrze obrazy do zapomenutých míst a příběhů tehdejšího Československa a představíme si autory a autorky pracující v Jablonci, Liberci, Brně nebo Košicích. A také se zorientujeme v různých typech realismů, jako je Nová věcnost, magický realismus nebo civilismus.

Přednáší Monika Švec Sybolová.

Komentovaná prohlídka výstavy v Galerii hlavního města Prahy, Městská knihovna, 2. patro.

Cena: 150 Kč (pracující)/ 90 Kč (senioři).

Vstupné není zahrnuto v ceně.

Rezervace nutná: nesedimsousedim.cz

Podobné akce