Hmlisto (SK) a Petr Linhart

folk, písničkářství

Hlavní foto

Petr Linhart

Český písničkář a hráč na kytaru a mandolu.
V začátcích působil v kapele Listy (1979–81), poté hrál s legendární skupinou Č.p. 8 (1982–85), spolupracoval s Františkem Stralczynským a jeho kapelou Bonsai, a hlavně spoluzaložil (1986) formaci Majerovy brzdové tabulky, se kterou hraje souběžně dodnes. V roce 2007 zformoval vlastní doprovodné těleso 29 Saiten, nyní kromě MBT a sólového hraní vystupuje spíš jen v duu s jeho kytaristou Josefem Štěpánkem.

Jako textař spolupracoval s Janem Spáleným, Michalem Horáčkem, Františkem Segradem nebo Lenkou Novou

Vydal zhruba půldruhé desítky alb, z toho čtyři sólová, z nichž většina byla nominována na album roku v kategorii Folk Cen Anděl.

V projektu Československá se spojil se slovenským duem Hmlisto, a hrají skladby ze stejnojmenného alba, které získalo nejprestižnější slovenskou hudební cenu Radio_Head Awards Rádia_FM v kategorii Folk.

 

Hmlisto (SK)

Postfolkové duo zo samoty pod Vtáčnikom“ tvoří zpěvačka a hráčka na flétny, pastýřské píšťaly, perkuse a housle Veronika Kicková, a její syn, na kytary hrající Ján Kicko. Existuje od roku 2018, a volně navazuje na předchozí world music duo Horana a syn.

Veronika a Ján spojují současné písničkářství s jemnými vlivy folklóru a hrají převážně vlastní skladby, případně originální úpravy moravského a slovenského folklóru.

V projektu Československá se sešli s českým písničkářem Petr Linhartem, a hrají skladby ze stejnojmenného alba, které získalo nejprestižnější slovenskou hudební cenu Radio_Head Awards Rádia_FM v kategorii Folk.

Podobné akce