Klub Delta oslaví 20. výročí sérií koncertů

Pražský klub Delta oslaví v příštích dnech výročí 20. let od svého otevření symbolicky sérií dvou desítek koncertů souborů, jež se s tímto sálem na periférii metropole cítí spjaty.

"Koncerty nám 18. ledna zahájí Psí vojáci, kteří byli jednou z prvních kapel, které zde vystoupily," řekla dramaturgyně Delty Blanka Štrayblová.

Provoz klub na sídlišti v pražské Ruzyni zahájil v květnu roku 1987. "Během let se Delta vyprofilovala z původně divadelní scény na převážně hudební klub, divadla tu již máme jen výjimečně," uvedla provozovatelka klubu Zuzana Jáchymová.

Na Deltě vystupují především rockové a alternativní kapely, kromě zavedených jmen zde však vždy dostávaly šanci také začínající soubory. Jedním z nich byli například nyní populární Tata Bojs, kteří Deltu stále považují za svou domovskou scénu. Od počátku 90. let zde začaly často vystupovat také špičky světové alternativní hudby v cyklu Hudba na okraji; později Delta začala hostit koncerty festivalu Alternativa. Pravidelně se zde konaly také festivaly rockové, bluesové i industriální hudby.

Dříve byla Delta příspěvkovou organizací Městské části Praha 6, od loňského roku má soukromého provozovatele, který ovšem dramaturgii klubu nezměnil. Výročí Delty přijdou v dalších měsících oslavit například V.T.Marvin, Radůza, Znouzectnost, Hudba Praha, Pohřební kapela, Krásné nové stroje, Moberg Ensemble a Petr Nikl s Lakomými Barkami. V březnu se zde dále představí Vladimír Mišík & Etc..., Sylvie Krobová, Tleskač, Neočekávaný dýchánek, Ahmed má hlad, Garage a Echt!. V dubnu bude série pokračovat koncerty kapel Divokej Bill, Hm..., The Plastic People of the Universe, Longital, OTK a Oswald Schneider.

Narozeninová koncertní série bude pokračovat až do 5. května, kdy ji zakončí vystoupení kapely Už jsme doma a divadelního souboru Buchty a loutky. Informace o klubu i narozeninových koncertech jsou uvedeny na internetové stránce www.klubdelta.cz.

(podle ČTK)

Související články

Poslední dubnový den patří Ladronka již tradičně čarodějnicím a městská část Praha 6 vás i vaše děti srdečně zve na oslavy filipojakubské noci. Program startuje ve čtvrtek 30. dubna ve 12 hodin a slibuje zábavu, která potěší malé i velké návštěvníky po celé odpoledne až do pozdního večera.

Celý článek 27. 4. 2026

Hlavní město odkoupí od státu zámek Veleslavín za 210 milionů korun. Záměr na výkup schválili pražští radní, potvrdit ho musí Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém příštím jednání. Praha 6 garantuje zachování trvalého zpřístupnění areálu pro veřejnost.

Celý článek 15. 4. 2026

Připomíná výdech z lodi nebo periskop ponorky. Má kliku a po zatočení zpívá a vypráví o místě, kde stojí. Před Břevnovským klášterem vyrostl tzv. Poesiomat. Poetické mluvítko nabízí posluchačům básně bývalého opata benediktinského kláštera Anastáze Opaska, dlouholetého břevnovského rezidenta Jaroslava Seiferta, autentický hlas filozofa Jana Patočky a díla dalších významných osobností Prahy 6 a Břevnova.

Celý článek 24. 3. 2026