Kardinál Miroslav Vlk požehnal vchod do kostela

Nájezdu, který usnadní vstup do kostela vozíčkářům, lidem o holi a těm, pro které jsou schody komplikace, ale i rodičům s kočárky, kardinál požehnal svěcenou vodou. Na financování stavby se více než polovinou podílela i městská část.

Hlavní foto

„Je to malá stavba, ale velká svým významem,“ zhodnotil kardinál Miloslav Vlk nový bezbariérový přístup do kostela sv. Vojtěcha v Dejvicích. Nájezdu, který usnadní vstup do kostela vozíčkářům, lidem o holi a těm, pro které jsou schody komplikace, ale i rodičům s kočárky, kardinál požehnal svěcenou vodou. Přístup podle něj symbolicky otevírá dveře všem, kteří to potřebují.

Slavnostního dokončení vstupu se zúčastnil i starosta Tomáš Chalupa. Městská část se totiž na financování stavby podílela částkou 400 tisíc korun, to je více než polovina z celkových nákladů 700 tisíc korun. Starosta Chalupa považuje za samozřejmé, že obec přispívá různým skupinám občanů. „Obec není jen shluk domů, jsou to hlavně lidé a jejich potřeby,“ podotkl starosta. 

O nutnosti bezbariérového vstupu do kostela se uvažovalo od začátku devadesátých let, kdy byl kostel znovuotevřen. Až na podzim loňského roku se však začalo dílo architekta Zavadila realizovat. Na nový vstup přispěla také Pražská plynárenská 100 tisíci korunami.

Související články

Festival ambasád je největší mezinárodní street food festival, kde prezentace jednotlivých zemí zajišťují především jejich ambasády, honorární konzuláty, či hospodářské komory. Akce se osobně účastní i samotní velvyslanci. Co do rozsahu a počtu zúčastněných zemí, se jedná o zcela unikátní akci v rámci naší republiky. Pořadatelem Festivalu ambasád je Městská část Praha 6 a zapsaný spolek Farmářské Trhy.

Osmý ročník Festivalu Ambasád Food & Culture se koná v sobotu 7. června 2025 od 8 do 20 hodin na Vítězném náměstí v Praze 6.

Celý článek 3. 6. 2025

Komplexní výstava děl ilustrátora, výtvarníka a výjimečné osobnosti českého animovaného filmu Jiřího Trnky se pražské veřejnosti otevírá po více než třiceti letech. Na jejím vzniku se podílela i jeho rodina. Výstavu Trnka – příběh legendy lze navštívit v Galerii Villa Pellé do konce srpna.

Celý článek 22. 5. 2025