Autobusové linky 108 a 131 nově zastaví ve stanici Ronalda Reagana

Praha 6 má v Bubenči dvě nové autobusové zastávky MHD. Fungovat začnou 29. června s ranním provozem MHD pro linky 108, 131 a 907. Zastávky v křižovatce ulic Bubenečská a Ronalda Reagana jsou plně bezbariérové a zlepší zejména obslužnost přilehlé bytové zástavby.

Hlavní foto

Poloha nově navržených zastávek vychází z požadavků Prahy 6, ROPIDu, dopravního podniku a podnětů občanů s přihlédnutím k návaznosti pěších vazeb k přilehlé bytové zástavbě. „Za zřízení zastávek děkuji svým předchůdcům v Praze 6 a také současnému vedení hlavního města, které podporuje projekty zlepšující cestování městskou dopravou. V tomto případě se výrazně zkrátí vzdálenost nejbližší zastávky MHD pro občany Bubenče. Kromě zastávek jsme rádi i za nové přechody pro chodce přes Bubenečskou ulici, které zlepší občanům pěší cesty do Stromovky,“ říká Matěj Ondřej Hrubeš, radní pro dopravu Prahy 6.

Zastávka Ronalda Reagana nově zkracuje pěší vzdálenost mezi zastávkami Hradčanská a Sibiřské náměstí. „Dokončili jsme další z projektů, který zlepšuje dopravní infrastrukturu v Praze a přispívá k rozvoji MHD. Nové zastávky budou sloužit lidem z okolní činžovní zástavby a pomohou vylepšit dopravní obsluhu nejen Bubenečské ulice, ale také například Puškinova náměstí,“ vysvětlil Zdeněk Hřib, náměstek primátora pro oblast dopravy.

„V roce 2011 byla ulice přejmenována na počest bývalého amerického prezidenta Ronalda Reagana, čímž byla oceněna jeho role v ukončení komunismu ve střední Evropě. Je nám ctí, že autobusová zastávka ponese Reaganovo jméno, jako symbol vazby mezi našimi dvěma zeměmi," uvedl Donald Cordell z oddělení veřejné diplomacie z Velvyslanectví Spojených států amerických.

Součástí stavby byla rekonstrukce povrchu vozovky a chodníků. V rámci stavby byly vybudovány dva přechody pro chodce, z nichž jeden se středním dělícím ostrůvkem. Povrch vozovky je asfaltový, v místě zastávek byla provedena zesílená konstrukce, aby se pod těžkými autobusy nedeformovala. Chodníky jsou nově z mozaikové dlažby s hmatovými prvky u přechodů.

Fotogalerie