15. sezóna Trhů na Kulaťáku začíná v sobotu 2. března

Dejvické trhy na Kulaťáku v roce 2010 odstartovaly boom novodobých tržišť po českých městech. Letos oslaví 15. sezonu. Organizátoři se zaměří zejména na sezónní akce, rozšíření cateringu i oddychové zóny. Návštěvníci budou mít možnost nakupovat každou sobotu od 8 do 14 hodin.

Hlavní foto

„Tradiční sobotní Trhy na Kulaťáku patří dlouhodobě mezi největší a nejoblíbenější v Praze. Navštěvuje je pravidelně každou sobotu několik tisíc lidí nejen z Prahy 6, ale z celé Prahy a jejího blízkého okolí,“ připomíná radní Jan Lacina, který má v městské části trhy na starosti. Prodejci se na Kulaťák prý sjíždějí doslova z celé republiky.

„K patnáctému výročí zahájení prvních velkých farmářských trhů v Praze připravujeme modernizovaný koncept s důrazem na představení českých regionálních potravin a jejich dodavatelů, ekologii a vzdělávání zejména dětí,“ říká za organizátory trhů Miroslav Dušek. Pražské děti mají mimořádnou příležitost se v rámci programu Malý farmář seznámit nejen s venkovskými tradicemi, ale i samy něco vypěstovat, zúčastnit se různých kvízů a obecně se dozvědět, co všechno předchází tomu, než se potraviny dostanou na jejich stůl. V průběhu března budou na stáncích již první bylinky, medvědí česnek, ale také jarní květiny – narcisy, tulipány a hyacinty do vázy i v květináčích, ale také rozsáhlý různorodý velikonoční sortiment, včetně rukodělných výrobků. Děti si budou moci na trhu uplést pomlázky.

„Naši zákazníci se mohou seznámit se svými prodejci i prostřednictvím krátkých videí na sociálních sítích, ze kterých je patrné, jak se potraviny vyrábí a jaká je jejich cesta na stánek na trhu,“ dodává Dušek. Sortiment trhů je pečlivě vybírán a doplňován, o trhy se stará početný tým lidí, který oslovuje nové prodejce, sestavuje sortiment trhů, sleduje nové trendy, koncipuje doprovodný program a tematické akce. Letos se budou prodejci více střídat, šanci tak dostanou i nováčci a vznikající podniky, také z Prahy 6. Známí a oblíbení prodejci ale na trhu zůstanou. Organizátoři se zaměří zejména na rozšíření cateringu a oddychové zóny, budou připravovat sezonní akce a umožní také návštěvníkům ochutnávky kuchyní z celého světa. Na každém trhu bude živá muzika, která dodá tu pravou atmosféru.

„V sobotu 8. června od 8 do 20 hodin proběhne již sedmý ročník unikátního Festivalu ambasád FOOD AND CULTURE, kterého se pravidelně účastní zástupci zemí z celého světa,“ doplňuje radní Lacina. Cílem organizátorů je rozšířit spolupráci s desítkami velvyslanectví, z nichž řada sídlí právě v Praze 6. Na konci léta se opět uskuteční další ročník Festivalu malých pivovarů.

Více ZDE

Související články