Využití objektů v ul. Čkalova pro pobočky státní správy

Vedení Prahy 6 chce dostat zpět na území šesté městské části některé úřady státní správy a další významné organizace. Zázemí by našly v prostorách objektu ve Čkalově ulici č. 18, který se MČ neúspěšně pokusila odkoupit. Majitel objektu je ale ochotný tyto prostory orgánům státní správy pronajmout.

Na Prahu 6 by se tak mohly přesunout tyto instituce:

• Finanční úřad pro hlavní město Prahu - Územní pracoviště pro Prahu 6 (momentálně se nachází na území Prahy 7 - nábřeží Kpt. Jaroše 1000/7)
  • Obvodní soud pro Prahu 6 (nedávno se přestěhoval na Prahu 10 do justičního areálu Na Míčánkách (ul. 28. pluku 1533/29b), s dislokovaným pracovištěm na Praze 2 (Legerova 7))
  • Obvodní státní zastupitelství Praha 6 (v současnosti je na Praze 10 (U Roháčových kasáren 1500))
  • Česká správa sociálního zabezpečení (na území Prahy 6 žádné územní pracoviště nemá, Pražská správa sociálního zabezpečení sídlí na Praze 8 - Trojská 1997/13a, ČSSZ má územní pracoviště na Praze 9 (Sokolovská 855/225, Bohušovická 539), Praha 3 (Olšanská 3), Praha 10 (Olšanská 1536/8) a Praha 1 (Biskupská 1752/7))
  • Odbory dopravně správních agend městských úřadů v okrese Praha (nachází se na Praze 4 (registr řidičů, registr vozidel, odd. správního řízení MHMP - Na Pankráci 1685/17, 19), s detašovanými pracovišti na Praze 10 - Bohdalec, Praze 3 - Jarov, Praze 5 - Stodůlky a Praze 9 – Vysočany)
  • Katastrální úřad pro hlavní město Prahu (sídlem na Praze 8 - Pod Sídlištěm 1800/9, nemá na území Prahy 6 žádné detašované pracoviště)
  • VZP

Záměrem vedení radnice je dostat takovéto instituce zpět na území Prahy 6 a vyhovět tak potřebám našich občanů.