Kromě lunaparku tu např. vystupovaly školní soubory z Prahy 6, krajanské orchestry z Rumunska, vždy večer se konal ohňostroj, nechyběly břevnovské posvícenské koláče, burčák a kulinářské speciality.
Lunapark bez bariér
V rámci posvícení letos poprvé proběhl i tzv. Lunapark bez bariér pro hendikepované děti. Ty měli letos poprvé možnost využít pouťové atrakce den před samotným zahájením posvícení, tedy v době, kdy areál není ještě přeplněn davy návštěvníků. Bezplatný vstup na pouťové atrakce včetně projížděk na ponících využila zhruba stovka dětí.
"Lunapark bez bariér se velmi osvědčil a stane se trvalou součástí i dalších ročníků posvícení," uvedla místostarostka Jaroslava Trnková.
Posvícení je připomínka - výroční oslava dne, kdy byl vysvěcen břevnovský kostel a začal sloužit svému účelu. První zprávy o vysvěcení kostela se vztahují ke 14. lednu roku 993. Avšak v průběhu staletí může dojít k novému vysvěcení kostela z různých důvodů. Stalo se tak i v případě břevnovského kostela. Za sedmileté války, kdy byl klášter obsazen Francouzi, Sasy a Prusy, zde byl v roce 1757 zřízen po několik měsíců lazaret a zemřelo tady 2,5 tisíce Prusů, kteří byli pohřbeni na louce za klášterní sýpkou (dnes louka „prajzovka“). Kostel, který rovněž sloužil jako nemocnice, bylo nutné po odchodu pruského vojska celý vyčistit a znovu vysvětit. To vykonal 9. října 1757 světící biskup pražský, hrabě Valdštejn a od té doby se v Břevnově drží toto nové posvícení, které od roku 1994 organizuje Spolek Břevnovských živnostníků a podnikatelů, pod záštitou a s podporou Městské části Praha 6.