TEROR VE FRANCII - RADNICE STÁHLA VLAJKY NA PŮL ŽERDI

Praha, 8. 1. 2015 - Na budově radnice městské části Praha 6 před hlavním vchodem jsou tři stožáry pro vyvěšení vlajek.

Dnes je uprostřed vyvěšena francouzská vlajka. Vpravo je vlajka České republiky, vlevo vlajky Prahy 6.  Všechny vlajky jsou staženy na půl žerdi. Takto to bude po celou dobu ve Francii vyhlášeného národního smutku.

Městská část Praha 6 má již od 60. let 20. století jako své partnerské město francouzské Drancy, ležící v blízkosti Paříže. Více informací zde: http://www.praha6.cz/drancy.html

Starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář po středečních událostech proto co nejdříve odešle kondolenční dopis svému francouzskému protějšku ve francouzském partnerském městě Drancy a také velvyslanci Fracouzské republiky v ČR.

novinky.cz - Oběti pařížské střelby si lidé připomenou i v Praze

Dnes v 18.30 se ale připravuje velké shromáždění, které organizuje francouzská komunita spolu s českými přáteli a hnutími blízkými (bývalému prezidentovi Václavu) Havlovi. Bude to se svíčkami a písněmi, nepředpokládám, že by byly nějaké projevy,” řekl Ben Simhon.

Výzvy k účasti na shromáždění na Velkopřevorském náměstí u Lennonovy zdi kolují také na sociálních sítích.