Tatran vstoupil vítězně do finálové série

Reportáž z úvodního utkání finále play-off Fortuna Extraligy.
Hlavní foto

Tatranský A-tým mužů sehrál v sobotu večer v Praze neskutečnou bitvu v prvním utkání finále play-off Fortuna Extraligy proti ambicióznímu soupeři z Havířova. O tom, že je aktuálně soupeř na vynikající úrovni, svědčí už jenom to, že za prvních 36 minut vstřelil brankáři Vochozkovi 6 branek. Tatranský brankář, který v předchozích třech čtvrtfinálových a třech semifinálových utkáních lovil míček ze své svatyně pouze sedmkrát, si tak pokazil dosud vynikající individuální statistiky. Týmová radost z výhry mu však na tuto pošramocenou zápasovou bilanci poskytla tu nejlepší náplast!

Tatran zaspal úvod utkání, v němž po nepříliš koncentrovaném výkonu prohrával po 88 sekundách již 0:2. I v dalším průběhu utkání, zejména ve druhé třetině tahal Tatran za kratší brankovou nitku. Střešovičtí útočníci zakončovali své střelecké pokusy do všudypřítomného Laji, který bezchybně střežil havířovskou svatyni, zatímco hráči Torpeda vyučovali z produktivity střelby. Ovšem i přes skóre 1:3, 3:6 se Tatran nevzdal a drtivým tlakem ve třetí třetině dokázal dotáhnout utkání do prodloužení, po výsledku 7:7.

Náhlá smrt v podobě vstřelení branky neudeřila, a tak se ihned v prvním utkání dočkalo téměř devět stovek diváků trestných střílení. Tomáš Kafka pochytal všech 5 pokusů hostujících hráčů, a tak Tatranu k výhře postačil jediný úspěšný exekutor, kterým byl ve 4.sérii Lukáš Horák! Tatran Střešovice vyhrál v úvodním utkání finále play-off Fortuny Extraligy 8:7 po trestných stříleních. Ujal se tak v sérii hrané na tři vítězná utkání vedení 1:0, se kterým odjíždí do nadcházející víkendové konfrontace obou týmů do Havířova.

Za zmínku opět stojí představení hráčů tatranského prvního útoku. Michal Jedlička spolu s Johanem Von der Pahlenem nastřádali každý po 4 bodech, Milan Fridrich se blýskl dvěma brankami. K překonání loňského rekordu Von der Pahlena v počtu nastřádaných kanadských bodů v play-off, tak schází ostrostřelci Jedličkovi již jen jediný bod!

1. utkání finále play-off Fortuna Extraligy
Tatran Střešovice – Torpedo Pegres Havířov 8:7 (ts)

Branky domácí: 10:25 Fridrich (Von der Pahlen), 14:23 Von der Pahlen (Jedlička), 29:53 Jedlička (Von der Pahlen), 42:16 Horák (Hozman), 45:36 Fridrich (Jedlička), 49:14 Deutsch (Šádek), 57:51 Jedlička (Von der Pahlen), rozhodující nájezd Horák Branky hosté: 0:05. Jendrišák (Kožušník M.), 1:58. Kožušník M. (Jendrišák), 12:53 Kubala (Lébl), 32:53 Kubala (Michalík), 33:41 Lébl (Michalík), 35:47 Kožušník P. (Laja), 57:05 Kožušník M. (Jendrišák).

Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 837. Průběh: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 3:4, 3:5, 3:6, 4:6, 5:6, 6:6, 6:7, 7:7.
Po třetinách: 2:3, 1:3, 4:1, 0:0. Stav série: 1:0, Tatran vede ve finále play-off Fortuna Extraligy nad Havířovem 1:0. Hráno v sobotu 7. dubna 2007 v Praze.

Další program finálové série:
Sobota 14. dubna 2007 – 2.utkání finále play-off Torpedo Havířov vs. Tatran Střešovice se odehraje v Havířově na Zimním stadiónu od 10.30 hod (vysíláno v přímém přenosu na ČT4 Sport)

Neděle 15. dubna 2007 - 3.utkání finále play-off Torpedo Havířov vs. Tatran Střešovice se odehraje v Havířově na Zimním stadiónu od 17.00 hod

Sobota 21. dubna 2007 – případné 4.utkání finále play-off Tatran Střešovice vs. Torpedo Havířov se odehraje v Praze v basketbalové hale Sparty na Letné od 18.00 hod (změna času vyhrazena v závislosti na zájmu ČT o vysílání tohoto zápasu v přímém přenosu či ze záznamu)

Neděle 22. dubna 2007 – případné 5.utkání finále play-off Tatran Střešovice vs. Torpedo Havířov se odehraje v Praze v basketbalové hale Sparty na Letné od 17.00 hod (změna času vyhrazena v závislosti na zájmu ČT o vysílání tohoto zápasu v přímém přenosu či ze záznamu)