Setkání a diskuze s kardinálem Dominikem Dukou

V pondělí 3. 9. 2012 od 17 hodin v Národní technické knihovně vystoupil na pozvání starostky MČ Praha 6 pan kardinál Dominik Duka. Jeho Eminence pohovořil na téma „Dialog a diskuse v české společnosti“. Toto vzácné setkání s kardinálem navštívilo více než sto občanů. Diskutovalo se bezmála 90 minut, během kterých měli návštěvníci možnost se Otce kardinála na cokoliv zeptat. Setkání se uskutečnilo v rámci oslav Dne Prahy 6 a také odstartovalo cyklus přednášek s významnými osobnostmi, které MČ Praha 6 pořádá. Další setkání, a to se zakladatelem Charty 77 Františkem Janouchem proběhne koncem října tohoto roku.

„Děkuji tímto za pozvání starostky Městské části Praha 6 paní Marie Kousalíkové, která pokračuje v dobré tradici svého předchůdce pana Tomáše Chalupy a organizuje diskuse s představiteli politického a společenského života. Rád podpořím tuto dobrou snahu svým příspěvkem,“ nechal se slyšet kardinál Dominik Duka.