Pro občany Prahy 6 je nově k službám ombudsman

Úřad městské části Praha 6 nově zřídil pracovní pozici veřejného ochránce práv. Ten bude od nynějška k dispozici obyvatelům Prahy 6 v rozličných obecních záležitostech.

Ombudsman bude obyvatelům Prahy 6 k dispozici v případech nezávislého prošetřování závažných podnětů a oznámení. Na starosti bude mít rovněž koordinaci veřejných projednávání pořádaných vedením radnice či zajišťování informačních kampaní, pravidelných besed a setkání s občany Prahy 6.

Ombudsman bude dále flexibilně reagovat na podněty občanů, občanských sdružení a iniciativ. V neposlední řadě bude shromažďovat i podněty na rekonstrukci, revitalizaci či vybudování hřišť a parků nacházejících se na území Prahy 6.

Ombudsmana bude možné v případě potřeby kontaktovat prostřednictvím e-mailové adresy: ombudsman{zavináč}praha6{tečka}cz.