Pokoř Okoř! Author Pražská padesátka letos vyšle na trať tisícovku účastníků už po jednadvacáté

Tradiční pražský závod na horských kolech směle vyzývá jak dlouholeté, tak i nové účastníky největšího cyklistického klání na území Prahy. Vyrazit pokořit Okoř můžou zájemci 21. září, start hlavního závodu se chystá z Bechyňovy ulice v pražských Dejvicích. Letošní ročník ale nabídne mnohem víc než jen sportovní výzvu, zábavu si užijí zejména rodiny s dětmi.

Padesátikilometrová trať na Okoř ale zůstává mnoho let téměř nezměněna. V 10 hod. odstartuje samotný závod horských kol, a to v Dejvicích v Bechyňově ulici, cíl je před fakultou Architektury ČVUT. Trasa je dlouhá 50 km, převýšení má 910 m. Pojede se přes Dejvice, Horoměřice, Velké Přílepy, Noutonice, Podholí, Hole, Zákolany, Budeč, Nový mlýn, Okoř, Malé Číčovice, Tuchoměřice, Juliána, Nebušice, Šárku a zpět do Dejvic. Online registrace do závodu probíhá až do 19. září do 12 hodin. Více informací naleznete na www.prazska50.cz.

Popatnácté se na start postaví také ambasador závodu, nejúspěšnější cyklista paralympijské historie, Jiří Ježek. „Mám ten závod rád a vždycky jsem mu mezi cyklisty dělal reklamu, protože se jedná o skvělou akci pro každého, kdo se rád sveze na kole. V týdnu před závodem 17. září navíc povedu vyjížďku pro všechny zájemce, kteří by si chtěli před sobotní prověrkou projet část trasy,“ zve k účasti na závodě i společnému tréninku se začátkem v 16 hod. u menzy ČVUT.

Organizátoři chtějí poskytnout sportovní zážitek hlavně cyklistům z řad široké veřejnosti, myslí ale také na děti. V rámci závodu nazvaného Pražský dětský sprint si mohou i nejmenší jezdci od 4 do 10 let vyzkoušet závodní atmosféru, dětský závod odstartuje v 10:15 hned po odjetí pelotonu hlavního závodu. V příjemném zázemí startu a cíle Author pražské padesátky, které poskytl kampus ČVUT, se uskuteční dětský závod ale i rozsáhlý doprovodný program.

Od 11:00 se můžou děti zlepšovat v cykloškole Petra Krause – několikanásobného mistra světa v biketrialu, který se během dne divákům představí také ve dvou exhibicích. Ve stejném čase bude odstartován také další nabitý doprovodný program. Na hlavním pódiu se vystřídá během dne až do pozdních hodin několik kapel, zpěváků a DJů. Díky propojení s akcí Zažít město jinak bude Kampus Dejvice nabitý mnoha aktivitami, na příchozí čekají DIY workshopy, dětská tělocvična Monkey`s Gym, výstavy, promítání, mobilní planetárium, roboti, družice a vědecké pokusy.  Samozřejmě nebude chybět ani dobré jídlo a pití.

„Závodníkům bychom chtěli nabídnout nejen sportovní zážitek, ale i příležitost s přáteli a rodinou strávit příjemný zbytek dne v areálu kampusu Dejvice a probrat dojmy z trasy u doprovodného programu a Únětického piva.  Chceme být důvodem k setkání aktivních pražských občanů, jejichž zájmy nejsou zaměřené výhradně na sport,“ vysvětluje ředitelka závodu Kateřina Malá (Vaculíková). Záštitu nad akcí převzal starosta Prahy 6 Ondřej Kolář, radní hl. m. Prahy Vít Šimral a také rektor ČVUT Vojtěch Petráček. Akci finančně podpořilo Hlavní město Praha, městská část Praha 6 a další partneři akce. Její konání umožnil podnik Lesy České republiky.