Na Markétě vládl Dán Pedersen

Plochodrážní Grand Prix České republiky ovládl v Praze 6 na Markétě stejně jako před rokem Nicki Pedersen.
Hlavní foto

Dánský jezdec zvítězil ve finálové jízdě před krajanem Hansem Andersenem, Australanem Jasonem Crumpem a Gregem Hancockem z USA.

Úřadující mistr světa Pedersen se v šestém podniku MS dočkal premiérového triumfu v sezoně. Doposud přitom nikdy nechyběl ve finále, ale poprvé vyhrál. I díky tomu zvýšil vedení před Crumpem v průběžném pořadí seriálu na 15 bodů.

„Hodně se mi tady dařily starty, což bylo pro celkový výsledek důležité. Finále mohl vyhrát každý z nás, já jsem byl ale hodně hladový po úspěchu. Jezdím proto, abych vyhrál,“ pochvaloval si Pedersen.

Závod nevyšel českým reprezentantům. Lukáš Dryml získal jen čtyři body a obsadil třinácté místo. I tak je to ale jeho druhý nejlepší výsledek v sezoně.

„Dělal jsem chybu za chybou. Ani nevím proč. Hlavně v převodování motorky,“ řekl Dryml. Spokojený mohl být pouze se svou třetí jízdou, v níž dojel druhý.
„Přesto jsem pak změnil převod. Udělal jsem blbost,“ zlobil se.

Dryml se do kolotoče mezinárodních závodů vrátil po třítýdenní pauze, během níž si doléčoval šrámy.
„Bylo vidět, že mi chybí vyježděnost a ten kontakt se špičkou,“ uvedl Dryml, jehož ale celkově potěšilo, že za světovou elitou nezaostával.
„Na své chyby jsem naštvaný, ale celkově mi to zvedlo sebevědomí. Propadák to nebyl,“ dodal Dryml. Na divokou kartu startující Luboš Tomíček obsadil ve všech pěti jízdách poslední místo a nezískal ani bod.