Koaliční partneři TOP 09, ANO 2011, STAN a KDU-ČSL se rozhodli vypovědět koaliční smlouvu Straně zelených

Po roce spolupráce dospěli partneři k závěru, že zelení stojí programově i ideově mimo půdorys zamýšleného koaličního projektu. Výpověď byla doručena v pátek 23. října. Od toho momentu běží 30denní výpovědní lhůta popsaná ve stávající koaliční smlouvě.

Na zasedání zastupitelstva dne 27. listopadu 2015 mají být podle dohody ostatních koaličních stran odvoláni z rady městské části zástupkyně starosty Mgr. Petra Kolínská a radní MUDr. Antonín Nechvátal (oba za Stranu zelených). Budoucí koalice se chystá v zastupitelstvu opřít o 26 mandátů z celkových 45 křesel. Rada bude i nadále devítičlenná, z čehož budou nově dva radní neuvolnění. Ti mají být do funkcí zvoleni rovněž na nejbližším jednání zastupitelstva 27. listopadu.

Stanovisko klubu zastupitelů Strany zelených naleznete zde: http://praha6.zeleni.cz/stanovisko-klubu-zastupitelu-strany-zelenych-k-vypovezeni-koalicni-smlouvy/