Jak na klima: přihlaste svůj „zelený“ projekt do soutěže Adapterra Awards

Hlavní město Praha a městské části se v tomto roce účastní soutěže nápadů na zlepšení klimatu. Pokud máte i Vy projekt, který pomohl zmírnit důsledky tepelného ostrova ve městě, do konce března ho můžete přihlásit na stránkách soutěže: Adapterra Awards – Hledáme nejlepší příklady adaptací na změnu klimatu.

Mezi soutěžními projekty mohou být například systémy na nakládání s dešťovou vodou, soběstačné domy, pasivní domy, zelené střechy a stěny a další.

Hlavním cílem soutěže je inspirace a sdílení příkladů dobré praxe. Zrealizovaný nápad může přihlásit jednotlivec, organizace nebo město v pozici vlastníka objektu, investora či projektanta. Porota z Nadace Partnerství bude udělovat ceny v několika kategoriích: Volná krajina, Zastavěné území, Pracovní prostředí nebo Náš domov, přičemž na datu realizace nezáleží. Vítězné návrhy budou představeny na slavnostním vyhlášení v listopadu tohoto roku.