Hotovo! Nové trasy metra A zprovozněny

V pondělí 6. dubna Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) slavnostně otevřel prodloužený úsek linky A vedoucí ze stanice Dejvická do stanice Nemocnice Motol. Slavnostní akce se zúčastnili premiér ČR Bohuslav Sobotka, primátorka Prahy Adriana Krnáčová, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář a další zástupci hlavního města.

První práce na prodloužení linky A započaly v lednu 2010. Otevření stanic následovalo po 3týdenním ověřovacím provozu bez cestujících, během kterého byly otestovány kompletní technologické systémy ve stanicích i spojovacích tunelech. Během této doby také probíhaly kolaudace a poslední úpravy interiéru stanic. Zprovoznění nového úseku také předcházela více než měsíc trvající výměna informačního systému v pražské hromadné dopravě. Všechny stanice nového úseku, který měří 6,134 kilometrů, jsou bezbariérové.

V souvislosti s otevřením nových úseků dochází ke změnám v dopravě. Více informací najdete na:  www.dpp.cz