Divadlo Spejbla a Hurvínka bude mít nové prostory

Díky memorandu, které podepsali primátor Bohuslav Svoboda, starosta Prahy 6 Jakub Stárek a zástupci divadla Spejbla a Hurvínka, bude mít v budoucnu divadlo kulturní centrum a větší prostory pro provoz a workshopy, o něž je v posledních letech stále větší zájem.

Kulturní centrum, které by mělo v budoucnu v prostorách divadla vzniknout, umožní zvýšení kapacity pro aktivity divadla, ale bude i dostatek prostoru pro celkový provoz divadla včetně nové zkušebny.

„Jsem rád, že se podařilo udělat další krok pro rozvoj kultury v Praze 6 a potažmo v celé Praze, protože divadlo Spejbla a Hurvínka přesahuje nejen hranice Prahy 6, ale i celé republiky. Jsem hrdý, že máme tyto legendy právě u nás a bylo mi velkou ctí se s nimi osobně setkat,“ říká starosta městské části Praha 6 Jakub Stárek.

Na základě architektonické studie, kterou zajistí Divadlo Spejbla a Hurvínka, bude realizaci společnými silami financovat Praha 6 a hlavní město Praha.