DIPLOMATÉ NA PROJÍŽĎCE PO PRAZE 6

Radnice městské části uspořádala 11. srpna 2014 pro nově příchozí diplomaty komentovanou projížďku po Praze 6, při které se diplomaté seznámili s historií městské části a navštívili některá místa svého přechodného domova.

Odborný výklad o Praze 6 jim podal Ing. arch. Bohumil Beránek, vedoucí odboru územního rozvoje. Diplomaté navštívili například zrekonstruovaný zámeček Kajetánka, sportovní areál Ladronka nebo obytný komplex Baba.

Zavítali také do břevnovského kláštera. Samozřejmě se mnoho zajímavých míst do projížďky nevešlo, proto dostali alespoň doporučení k jejich návštěvě.

Diplomaté, kteří jsou převážně z dalekých zemí (velvyslanec Pákistánu J.E. Tajammul Altaf Chughtai, velvyslanec Afghanistánu J.E. Ziauddin Mojadedi, velvyslankyně Malajsie J.E. Nadzirah Binti Osman, velvyslankyně Maroka J.E. Souriya Otmani a další) byli projížďkou nadšeni. Dle jejich slov získali k místu svého přechodného bydliště daleko osobnější a vřelejší vztah.