Od začátku září do konce října tohoto roku probíhá na Hanspaulce realizace akce Centrální park Hanspaulka – Kotlářka, zrušení ulice Turkovská – propojení parkových ploch. Předmětem stavby je zrušení části obslužné komunikace v Turkovské ulici v úseku, který propojuje ulici Šáreckou s ulicí Na Hanspaulce v lokalitě Hanspaulka, Praha 6. Pojízdná komunikace bude nahrazena dlážděnou (žulová dlažba) parkovou cestou s rozšírenou dlážděnou plochou, využitelnou pro pobyt a hry. Dále na místě bude instalováno nové veřejné osvětlení, umístěný nový mobiliář – nové lavičky, odpadkové koše, pítko, stojany na kola. Dále bude provedena výsadba 6 ks  nových stromů  - třešeň pilovitá - a zatravnění ploch po zrušené komunikaci.

Realizace této akce je podpořena z Operačního programu Praha – konkurenceschopnost, z Evropského fondu pro regionální rozvoj částkou  5 075 008,- Kč, tento finanční obnos pokrývá cca 93 % nákladů na realizaci, zbylých 7 % bude pokryto z rozpočtu Městské části Praha 6Projektovou dokumentaci zpracoval Architektonický atelier AND spol., s r. o. a realizaci provádí (na základě výběrového řízení, které proběhlo na elektronickém tržišti Prahy 6 a bylo také uveřejněno na webových stránkách OPPK) firma Autotrak, s r. o.