2870 GRAMŮ, 49 CENTIMETRŮ – CHLAPCE Z BABYBOXU NAVŠTÍVIL STAROSTA

Praha, 4. 12. 2014 –  Starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář dnes navštívil novorozenecké oddělení pražské nemocnice v Motole. Právě tam je nyní chlapec, který byl ve středu večer nalezen v radničním babyboxu. Starosta novorozenci věnoval osobní dárek a gratulační list Prahy 6 pro novorozence. Odbor sociálně právní ochrany dítěte Prahy 6 podnikl první kroky k tomu, aby dítě mohlo být co nejdříve dáno do náhradní rodinné péče.

„I když to může znít bizarně, měl kluk štěstí. Přeji mu do života hodně sil, zdraví a štěstí a doufám, že na nové rodiče nebude čekat dlouho. A až se jich dočká, dostane od nás, jako historicky první dítě šestkového babyboxu, dárek, který ale zatím nebudu prozrazovat,“ řekl Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6.

Chlapec váží 2870 gramů, měří 49 centimetrů, je donošený a podle prvních vyšetření v pořádku.