až 17. 1. 2025
Přijměte pozvání na pohádkovou procházku zimní Stromovkou, jejímž cílem bude Stanice 6.
Dvě skvělá taneční představení Kozí kraviny a Jáma lvová, kde si přijdou na své mladší i starší děti, i dospělí. V rámci Konference Tanec a škola, která chce dokázat, že tanec do školy patří.
11.00–12.00
Představení ve škole: Kozí kraviny
Ostružina/ Barbora Látalová, Tereza Říčanová
Taneční inscenace pro slyšící i neslyšící diváky, pro děti ve věku 4–11 let a celou rodinu (prarodiče vítáni). Představení je aktivně tlumočeno do uměleckého českého znakového jazyka.
Jak tančí kráva? Kolik to má těch žaludků? A jak se vyrábí máslo? Kráva je obrovské zvíře, funící teplé tělo, kamarádka. Inscenace z dílny tanečnice Barbory Látalové ve spolupráci s ilustrátorkou Terezou Říčanovou. Inspirací byla Terezina skutečná kráva Malina a každodenní život s ní. Kráva nám dává vše, co má, a co jí můžeme dát my?
Po představení pohybový workshop, kde si divácí vyzkouší principy z představení.
16.00–17.20
Představení ve škole: Jáma lvová pro mladé publikum
Pocketart/ Johana Pocková, Sabina Bočková
Taneční představení pro děti (věk 9–18 let) a celou rodinu.
Média, manipulace, sociální sítě. Výzvy dnešní doby – pro mladé lidi neoddělitelná součást života. Jak děti pracují s mediálním obsahem? Jak se promítá do toho, jak se hýbou? Jaká gesta je ovlivňují a kdo v našem světě vede a kdo následuje? Podmanivý duet tanečnic, které vyprávějí, že zábava se může zvrtnout v temnotu a zase zpátky.
Po představení vás čeká debata s umělci a pohybový wokrshop – malá párty.
Podobné akce
až 17. 1. 2025
Přijměte pozvání na pohádkovou procházku zimní Stromovkou, jejímž cílem bude Stanice 6.
Spolek břevnovských živnostníků pořádá v úterý 7. 1. 2025 od 19.00 hodin již desátý rok Novoroční koncert v bazilice sv. Markéty v Břevnovském klášteře.
Schovaná jen kousek od stanice metra Hradčanská se nachází jedna z nejkrásnějších, ne-li nejkrásnější, vilových zástaveb, kde žili nejen bankéři a továrníci, ale i takoví umělci, jako byli Stanislav Sucharda, Karel Vítězslav Mašek, František Tavík Šimon nebo Alfons Mucha...