28. břevnovský masopust

Jako každý normální rok pořádá Spolek břevnovských živnostníků břevnovský masopust.

Zveme Vás na tradiční 28. břevnovský masopust, průvod vyrazí Břevnovem v úterý 1. března 2022 a i letos bude vycházet od křižovatky Bělohorská - Pod Královkou (u Kredence). Sraz masek je v 15.45. V 16 hodin bude uděleno masopustní právo zástupcem MČ Praha 6 a průvod se vydá za náležitého veselí masek i ostatních občanů na svoji cestu po Bělohorské třídě. Průvod doprovodí bubeníci a další hudebníci.
Dorazí i kejklíři a další masky, např. plzeňský soubor Lorika se smrtkami a morovými doktory a další maškary.
Během průvodu bude pro masky připraveno malé občerstvení.
Na konci masopustního průvodu čeká účastníky naražení masopustního speciálu z dřevěného sudu a česká zabijačka. Pro děti bude připraveno divadlo a budou si moci vyzkoušet své dovednosti v žonglérské škole a na závěr večera shlédnout jeho masopustní show. O masopustní zábavu dospělých se postará hospodský harmonikář Franta se svoji harmonikou.
Na zaplnění žaludku si budete moci na konci průvodu dát čerstvé jaterničky, jelítka, prejty, prdelačku, tlačenku, bramboráky, bramborové placky a spirálky, trdlo a jiné. A samozřejmě masopustní pivo a teplé a studené nápoje.

Deset nejkrásnějších (nejnápaditějších) dětských masek bude odměněno.

Bubínky, řehtačky, trumpetky, aj. s sebou.

Zveme srdečně všechny občany Prahy 6, školní mládež, rodiče s dětmi. Přijďte se mezi nás poveselit a pochlubit originálními maskami.

V sobotu 5. března 2022 se od 19:00 koná 28. maškarní bál, v hotelu Pyramida Praha 6 - Břevnov.

Letos je téma masek "LÉTO".

Maska není podmínkou pro vstup.

Až do 2:00 bude hrát k tanci a poslechu skupina Impuls.

Je přichystána i bohatá tombola (např. zapůjčení automobilu na víkend s plnou nádrží, sud piva, poukazy do restaurací a prodejen, kosmetické a uzenářské balíčky atd.)

Vstupenky na bál, k sezení u stolu v ceně 290 Kč je možné koupit elekronicky ZDE nebo v prodejně Krejčovství Ála, Bělohorská 90, Praha 6 - Břevnov.

Břevnovský masopust pořádá Spolek břevnovských živnostníků z.s. s finančnípodporou Městské části Praha 6 a pod záštitou starosty Městské části Praha 6 Ondřeje Koláře.

Podobné akce