Zapomenutý Nový Svět

Na této procházce po areálu Strahovského kláštera a Nového Světa se její účastníci dozví o dvou sálech strahovské knihovny a také to, proč jeden z nich je jediným na světě, který se stavěl dle výšky knihovních polic, navštíví kostel Nanebevzetí Panny Marie a po krátkém obdivování Prahy z vyhlídky areálu vyrazí na Nový Svět, kde si nejen užijí atmosféru tohoto pohádkového místa, ale uslyší i historky o jednotlivých domech a jejich obyvatelích...

Hlavní foto

V rámci procházky je možné navštívit i interiér knihovny Strahovského kláštera. V případě zájmu je třeba být na místě o 30 minut dříve po předchozí domluvě s pořadatelem. (Cena vstupenky do knihovny není v ceně vycházky.)

 

Praktické informace:

  • Místo setkání: Před vchodem do kostela Nanebevzetí Panny Marie na Strahově.
  • Délka: ± 2 hodiny
  • Průvodce: Kristian Mejstřík
  • Maximální počet účastníků: 20 osob
  • Vstupenku možno rezervovat zde.
  • Všichni, kdo si zakoupí vstupenku, budou předem kontaktování pořadatelem s dotazem, zdali se chtějí zúčastnit i prohlídky knihovny. Prohlídka interiéru se bude konat v případě zájmu 5 a více účastníků. (Vstupné je dle aktuálního ceníku strahovské knihovny.)

Rezervace nutná! (V případě, že se vycházka koná a není vyprodaná, je možné zakoupit vstupenku online na webu akce až do jejího začátku.) (Běžné vstupné 250,- a snížené 170,-)

Podobné akce

až 28. 8. 2024

Nezmeškejte konec léta se všemi jeho potěšeními. Přichází opulentnost, v níž se spolu snoubí dokonale vybarvené květy, množství plodů i některé zelené lupení zažívající „druhou mízu“.

Při nákupu dvou kurzů získejte slevu. Zadejte slevový kód 2x_pozdni_leto 

Celý článek 10. 4. 2024