Vycházka pro seniory. Ze Strašnic do Hloubětína.

Vycházka se zkušeným průvodcem Janem Šimlem pražskými parky a lesíky. Organizuje Nesedím, sousedím z. s.

Hlavní foto

Připojte se na vycházku (pro mnohé z nás) nových a nečekaných míst. Těšit se můžete na zajímavě řešený Malešický park, naučnou stezku Sv. Josefa a Malešický lesík, který nás vyvede do starých Malešic na náves s kaplí. Odtud budeme pokračovat malé, ale moc pěkné botanické zahradě Pod Táborem. Těšit se můžete na botanickou všehochuť – pěšinky, jezírko, stromy, keře. Zde můžete procházku ukončit (cca 6km). Kroky statečných budou pokračovat dál podél toku Rokytky pod zalesněným svahem kopce Smetanka. Lákadlem bude hospůdka U rybníku. I zde můžete procházku ukončit (cca 10 km) nebo pokračovat ještě 1,5 km do stanice metra Hloubětín. Celá trasa měří 11,5 km.

Sraz v 10 hodin na tramvajové zastávce Zborov – Strašnické divadlo. Registrace na kristyna{zavináč}nesedimsousedim{tečka}cz.

Podobné akce

až 23. 8. 2023

Nezmeškejte konec léta se všemi jeho potěšeními. Přichází opulentnost, v níž se spolu snoubí dokonale vybarvené květy, množství plodů i některé zelené lupení zažívající „druhou mízu“.

Při nákupu dvou kurzů získejte slevu. Zadejte slevový kód 2x_pozdni_leto a zaplaťte jen 655 Kč za jeden.

Celý článek23. 2. 2023

Komentovaná vycházka touto jedinečnou částí pražských Dejvic, kde lze obdivovat nejen výjimečně různorodou architekturu – převážně z období první republiky, ale i vnímat zdejší stále poklidnou, až venkovskou atmosféru.
Celý článek7. 6. 2023