Světový den vody

Osvětová akce ke Světovému dni vody ve Staré čistírně Bubeneč.

Hlavní foto

Stdánky a prameny jsou začátek - kde je v Praze 6 i jinde najdeme, kolik jich je, jaká je v nich kvalita vody, jak se měří, ... a řada dalších zajímavostí. Kvízy a hrátky pro děti i dospělé. Prohlídky čistírny (rezervace na www.staracistirna.cz). Program o studánkách a pramenech opakovaně podpořila MČ Praha 6.

Podobné akce

Konečně etický závěr školního roku!

Kytice z lásky, pro radost nebo pro paní učitelku nemusí cestovat přes půl zeměkoule a být prosáklá pesticidy a insekticidy.

Akce nabídne teoretický pohled i praktickou možnost nákupu květin a příležitost svázat si vlastní kytici.

Celý článek6. 6. 2024

až 20. 6. 2024

Zajímavá přednáška Petra Zacharova vás seznámí se současným poznáním vzniku tornád, možnostmi jeho předpovědi a výskytech tornád v Čechách i ve světě. Přijďte do pobočky knihovny na Dědině 20. června od 18 hodin se dozvědět více.

RNDr. Petr Zacharov Ph.D. je popularizátor počasí a meteorolog Ústavu fyziky atmosféry AV ČR. Odborně se věnuje předpovědi srážek, fyzice silných bouří a silniční meteorologii. Vzhledem ke kráse ale i každodennosti kontaktu s počasím rád odkrývá jednoduché i složitější zajímavosti pro širokou veřejnost formou článků a publikací, veřejných přednášek či exkurzí na observatoři Milešovka.

 

Celý článek24. 5. 2024