Springless, Dafy and the Rafters (SK) a další

Springless, Dafy and the Rafters (SK). Střešovická kramle, Zákaz vězdu

punk, rock

Hlavní foto

Springless

Kytary, skejty, slunce a Kalifornie. Náladu ála NOFX, Adolescents nebo Fidlar lze zažít i v našich zeměpisných šířkách, třeba i díky Springless. Nehrají nijak dlouho, ale neúnavně koncertují a v létě 2023 nahráli a vydali své první EP s názvem Natural Disaster.

Dafy and the Rafters (SK)

„Růžoví punkeri“.
Dafy and the Rafters je bratislavská punk´n´rollová parta, která v roce 2022 oslavila své desáté narozeniny. Sami osobě říkají, že jsou „kapela, která hraje jednoduchou kytarovou hudbu ovlivněnou punkem a lehkým rock and rollem 70.–80. let, jako byli proslulí Ramones nebo The Boys.“
Takže chytlavé riffy a zabijácký chytlavý refrén. Nic víc není potřeba…

Střešovická kramle

Střešovická kramle o sobě dala poprvé vědět v Praze začátkem druhé půlky 80. let koncertem na Internátě Švadlenek v Haštalské ulici v Praze. Následovala vystoupení na různých punkových přehlídkách a činnost formace byla v roce 1986 završena demosnímkem „Piloti“, na kterém se spolupodíleli Robert Vlček a Wonid. Zakládající člen Václav Girsa (ex Kritická situace, P.S) znovuoživil formaci v prosinci 2011, kdy jeho výstavní projekt “If You Dare” v galerii Ferdinanda Baumanna vyústil performancí s kurátorem výstavy Danem Vlčkem. Pro značný ohlas tato sestava pokračuje dále v činnosti, má za sebou okolo 40 vystoupení v ČR i v zahraničí. Vystupovala společně např. s Japanther, JTNB nebo Schwarzprior. 

Je vnímána jako otevřené eklektické hudebně-performativní seskupení na pomezí (witch techno – death hardcore – punk) v němž spolupůsobila řada známých hudebních a uměleckých osobností (T. Kotik, V. Magid, V. Skrepl, J. Černický, K. Lavir, Mikatchu, Hrádek, Bugrr, Yahoda, Rafani…) Často performuje na vernisážích, kde spolu s uměním vytváří jakýsi „gesamtkunstwerk“.

Zákaz vězdu

Punkrocková banda z města Myslechovice.

Kapela jakotaková vznikla léta páně 2002 (údajně už 2000), koupí Pupkovy kytáry značky Yamaha a Šukáškovou starší bicí soupravou neznámého původu.
Po vydání prvního alba s názvem „10 let tvrdé práce“ (2012) se zvládlo ještě vydat EP „Všechno špatně“(2014) a „Vzhůru do bezvědomí“ (2018).

Současné složení alkoanarchoancáblu:

Pupeg (Leoš Rozsíval): Guitar, Vocals, Vozembouch,
Huty (Honza Hutař): Bass, Harfa, Triangl,
Šluke (Lukáš Špendlík): Drums, Cimbál
Fóňa (Martin Rusnák): Guitar, Vocals, Anál sounds

Podobné akce