SEMINÁŘ "Jak zvyšovat emoční odolnost dětí?"

Probereme hned dvě témata. Prvním budou principy laskavého rozhovoru na náročné téma a konkrétní formulace, které je možné při rozhovoru využít. Druhé téma bude věnováno možnostem, jak zvyšovat emoční odolnost u dětí a jak s jejich emocemi pracovat.

Hlavní foto

Co Vás čeká?

Při květnovém setkání se budeme zabývat hned dvěma tématy. Zaměříme se na principy, jak vést laskavý rozhovor na náročné téma s dítětem a dospívajícím, ať už se problematická situace primárně týká dítěte, nebo ji přináší dospělý. Bude prostor pro pojmenování možností, povinností i limitů, které plynou z role dospělého ve vztahu k dítěti a k jeho situaci. Zazní také konkrétní formulace, které je možné při rozhovoru využít. Druhé téma bude věnováno možnostem, jak zvyšovat emoční odolnost u dětí. Nastíníme, jak pracovat s emocemi dítěte při rozhovoru s ním, jak být dítěti dobrým příkladem, abychom podpořili jeho emoční gramotnost. Zároveň si povíme tipy, jak dítě provést náročnou situací či neúspěchem tak, abychom zvyšovali jeho odolnost a kompetenci.

Lektorky

Seminářem Vás provede Zuzana Kubíková a Zuzana Karásková Ulbertová z Linky bezpečí, které společně realizují i projekt O sebe, jenž se zaměřuje na prevenci a osvětu v tématu psychického zdraví dětí a dospívajících. 

Vstupné

950 Kč pro veřejnost, 650 Kč pro učitele

Pouze v českém jazyce.

Podobné akce

až 23. 8. 2024

Pohádky a aktivity s roboty Ju a Pí, kteří chtějí moc pomáhat lidem, ale často všechno popletou, provedou děti koncepty dat, strojového učení, předpojatosti, velkých jazykových modelů a ambientní inteligence.

Celý článek2. 4. 2024

až 9. 8. 2024

Pojďme si hrát, objevovat, programovat a tvořit – nejen s roboty! Budeme programovat a sestavovat roboty Fable, VinciBot, Ottíka, Intelino Smart Trains. Zkusíme stop motion animace pomocí Piximakey studio. Budeme programovat BBC micro:bit a také ve Scratchi.

Celý článek2. 4. 2024

Máte zájem si procvičit konverzaci v angličtině na témata, která vás budou zajímat a na jejichž výběru a přípravě se budete moci podílet?  

Setkání jsou určena těm, kteří se pasivně v angličtině dobře orientují, ale k mluvení jim chybí praxe, obávají se, že udělají chybu, a tak raději nic neřeknou. Pojďme společně překonat obavu z mluvení, ponořit se do té jazykové tůně a tempo po tempu ji zdolat. Setkání povede paní Lída Lhotská. Není rodilou mluvčí. Angličtina je však již 30 let jejím pracovním jazykem. 

Pozor! Je třeba si rezervovat místo na telefonním čísle  +420 770 130 242 nebo osobně na pobočce. 

Celý článek8. 6. 2024