Procházka se včelaři z Břevnova na Dědinu

Zeleň a rostlinná pestrost Prahy 6 očima včel.

Hlavní foto

Při společné procházce projdeme přírodními skvosty Prahy 6 a zaměříme se na pestrost rostlin, keřů a stromů, které jsou důležitou podmínkou pro život včel. Své putování zakončíme na výukové včelnici, na zahradě ZŠ Dědina. Dozvíte se zajímavosti ze světa včel, seznámíte se s jejich dary, vyrobíte svíčku ze včelího vosku a ochutnáte naše i světové medy.
Po cestě vás čeká několik aktivit, při nichž se naladíte na samotnou návštěvu včelnice.

Procházka je vhodná pro širokou veřejnost bez rozdílu věku. Menší děti budou potřebovat případnou dopomoc rodičů při některých aktivitách.

Trasa je dlouhá 5,8km a provede vás ovocným sadem Břevnovského kláštera, před oboru Hvězda na Dědinu.

SRAZ: před hlavním vchodem Břevnovského kláštera

CÍL: Zahrada ZŠ DĚDINA, Žukovského 580, Praha 6.

Projekt je realizován díky podpoře MČ Praha 6.

Přihlašujte se předem - procházka má omezenou kapacitu účastníků.

Přihlášky a info: Julie Včeláková, /  420 731 174 551

Podobné akce

až 25. 6. 2023

Nevíte, co s nepoužívaným kuchyňským vybavením? Nemůžete dovřít dveře skříně, protože je plná nenošeného oblečení? Nebo už nemáte kam dávat knihy? Praha 6 má pro vás řešení. Na neděli 25. 6. jsme spolu s hlavním městem připravili REUSE DEN na ŠESTCE, nebo také swap – výměnu věcí. Na Vítězné náměstí můžete přinést předměty, které už nepotřebujete a jsou v dobrém stavu, anebo zdarma odnést to, co se vám bude hodit. Přinesení věcí není podmínkou. Součástí akce bude bohatý tematický doprovodný program pro děti i dospělé.

Celý článek1. 1. 1970

Procházka Sedleckým sadem

Pobočka Městské knihovny - Dejvice srdečně zve na vycházku s místní čtenářkou Janou Vlkovou. Autorka knih Kytky k jídlu nás zavede na louku plnou jarních vůní a chutí v Sedleckém sadě. Zapojíme všechny smysly a necháme se hýčkat přírodní krásou. Ochutnáme svěží květy pozdního jara a možná objevíme i polštáře omamně vonící mateřídoušky. Na chvíli tak pomůže zapomenout, že jsme ve velkoměstě, které nabízí jedno přírodní tajemství.

Sejdeme se v 10:00 na stanici autobusu Kamýcká, odkud budeme vycházet. 

 

Vstupné je pro účastníky procházky zdarma.

Celý článek9. 5. 2023

až 11. 5. 2023

Kurz plný jarních vůní a chutí, který vás zavede na přírodní louku jen půl hodiny od Václaváku a dá vám zapomenout, že jste ve velkoměstě. Zapojíme všechny smysly a necháme se hýčkat přírodní krásou. Objevíme i polštáře omamně vonící mateřídoušky.

Při nákupu dvou kurzů získejte slevu. Zadejte slevový kód 2x_louka a zaplaťte jen 703 Kč za jeden.

Celý článek23. 2. 2023