Pietní akt ke Dni válečných veteránů

Starosta Ondřej Kolář a další představitelé rady i zastupitelstva městské části vzdají hold válečným veteránům u pomníků v Praze 6.

Den válečných veteránů, je den věnovaný památce ukončení 1. světové války. 11. 11. 1918 byla podpisem příměří válka ukončena. Od roku 2004 je tento významný den připomínán i v České republice. Jeho symbolem je květ vlčího máku, jenž vetknutý do klopy vyjadřuje úctu a vzpomínku na bývalé vojáky a bojovníky.

Na úřadu si Den veteránů připomínáme společně s Vojenským fondem solidarity peněžní sbírkou. Ve dvoraně úřadu je možné do 11. 11. přispět libovolnou částkou do pokladničky. Získané prostředky putují prostřednictvím fondu na podporu vojáků v těžké životní situaci.

V Praze 6 je možné na několika sbírkových místech podpořit organizaci Paměť národa zakoupením vlčího máku ZDE.

Harmonogram pietního aktu

14:00 Vítězné náměstí