Mise: DOMOV, loutkové představení pro děti

Interaktivní loutková inscenace pro děti ve věku 4-10 let vznikla na základě výtvarných podnětů dětí z PL, CZ, SK a HU na téma “Představ si návštěvníka ze vzdáleného světa!” Přibližuje problematiku migrace a uprchlické krize pro naše nejmenší skrze zážitkový příběh malého vesmírného uprchlíka, se kterým se děti vydají na společné putování vesmírem...

"Není planeta jako planeta. Nejde ani o to, že na jedné jsou hory a druhá je úplně placatá. Že na jedné je spousta barev a jiná je zas černobílá. Záleží na tom, která je domovem. Záleží na přátelství a porozumění. Ale co když je náš domov v ohrožení?"
Uskutečňuje se TAJNÁ schůze! Ze vzdálených souhvězdí sousední galaxie se k Zemi blíží neidentifikovatelné těleso, které se jeví velmi nebezpečně. Co teď? Kolik energie jsme ochotni věnovat zjištění o skutečné podstatě problému někoho jiného?
Umíme si vůbec představit, jaký to musí být pocit, ztratit DOMOV?
A může nás přístup našich dětí k tak vážnému tématu jako je válka a migrační krize něčemu přiučit...?

Podobné akce

až 26. 4. 2023

Opět zveme všechny muzikanty na naše tradiční setkání. Nezáleží na věku ani úrovni vašeho muzikantského projevu, ale na chuti se kterou se do jamování pustíte. Hrajeme pop, jazz, blues, muzikál, lidovky.. Jsme otevření vaším muzikantským výzvám. Můžete hrát sólo nebo vás podpoří doprovodní kapela. Jestli se nechcete zúčastnit aktivně, přijďte nás podpořit a dát si něco dobrého na baru. Více informací na www.ddmp6.cz v sekci "akce"

Celý článek24. 3. 2023