Konference Visiolibrum

Městská knihovna v Praze zve na konferenci věnovanou nejnovějším trendům ve Virtuální realitě. Mezi přednášejícím budou přední odborníci (Jan Horský, Michal Rybka a další) i zástupci herních studií (například Beat Games, jejichž produktem je nejpopulárnější a nejprodávanější hra pro VR Beat Saber). Součástí programu budou i workshopy a samozřejmě představení knihovny a jejího projektu virtuální podoby Ústřední knihovny. Vstup na konferenci je zdarma, podmínkou účasti je přihlášení se přes online formulář. Konference je podpořena fondy EHP.

Hlavní foto

Program konference:

Participativní workshopy

  • 13.00 až 14.30 – VR a budoucnost knihoven. Knihovnu nikdy nestaví knihovníci pro sebe – vždy ji staví pro své návštěvníky. VR v přípravě nových prostor může pomoci. Sbíráním zkušeností i zkoušením návrhu před tím, než zdi doopravdy stojí. A přesně to společně v rámci knihovní VR aplikace vyzkoušíme. Maximální kapacita 10 zájemců.
  • 13.00 až 14.30 Virtuální, rozšířená a smíšená realita v průmyslovém světě. Objevte s námi přínosy virtuálních technologií v profesionálním prostředí firem. Poskytneme vám vhled do těch největších trendů v oblasti profesního VR, AR a MR. Maximální kapacita 10 zájemců.

Přednášková část:

  • 15.00 – Zahájení přednáškové části.
  • 15.30 – Jan Horský: Proč to trvá tak dlouho? Proč pořád koukáme na obrazovky, když VR mělo dávno nahradit počítače, telefony a dokonce i mikrovlnky. Dotkneme se rychle historie, současného stavu věcí a podíváme se i na to, jestli Apple Vision Pro nahradí vaši pračku.
  • 17.00 – Michal Rybka: Cesta k umělé inteligenci. Cesta k umělé inteligenci: to odkud jsme vyšli a kam jdeme. O AI v minulosti, dnes i v budoucnosti, zejména v kontextu vlivu AI na VR.
  • 18.30 – Marek Kulkovský: Perzistentní rozšířená realita. Od určitého momentu může rozšířená realita fungovat jako kouzlo, portál do jiného světa, digitální vrstva informací v prostoru. Jak toho docílit a čeho se vyvarovat?
  • 20.00 – Beat games: Beat Saber. O nejpopulárnější a nejprodávanější hře na VR, která definovala tuto generaci virtuální reality.
  • 21.30 – Ukončení programu.

Změna programu vyhrazena. Konference je podpořena fondy EHP.

Podobné akce

až 28. 8. 2024

Nezmeškejte konec léta se všemi jeho potěšeními. Přichází opulentnost, v níž se spolu snoubí dokonale vybarvené květy, množství plodů i některé zelené lupení zažívající „druhou mízu“.

Při nákupu dvou kurzů získejte slevu. Zadejte slevový kód 2x_pozdni_leto 

Celý článek10. 4. 2024

až 26. 6. 2024

Vstupte do období, kdy se kytkožroutství setkává s bylinkářstvím. Červen je měsíc kvetoucí krásy a omamných vůní. Přijďte se nabít sluneční energií z přírodních zdrojů.

Při nákupu dvou kurzů získejte slevu. Zadejte slevový kód 2x_vune

Celý článek10. 4. 2024

až 20. 6. 2024

Kurz, který má (empiricky ověřenou) kouzelnou moc. Louky jsou plné vonných bylin, kterými můžete ochutit nějaké báječné jídlo, nebo si je dát pod polštář a čekat, co se stane. Možná najdete i zlaté kapradí, které vám pomůže odkrýt poklady.

Při nákupu dvou kurzů získejte slevu. Zadejte slevový kód 2x_svatojanska 

Celý článek10. 4. 2024