Island: Země ledu a ohně

Navštívíme říši vikingské mytologie, přejdeme jeden z nejkrásnějších treků na světě a ztratíme se mezi tisíce let starými ledovými krami. První ze série našich cestovatelských přednášek Pavla Dobrovského.
 
Hlavní foto
Na přednášce navštívíme tajemnou říši vikingské mytologie pod vulkánem Snæfellsjökull, přejdeme spolu jeden z nejkrásnějších treků na světě Laugavegurinn a ztratíme se mezi tisíce let starými ledovými krami v laguně Jökulsárlón. Vypravíme se až ke kráteru Víti, který prý vede do pekla a podíváme se na místa, kde kosmonauti NASA cvičili pro přistání na Měsíci. Anebo chcete vidět velryby, polární záři, lávová pole či jen poslouchat o životě Islanďanů a zjistit, jak se jmenoval první Čech na ostrově? Vše dostanete! Kromě fotografií obsahuje přednáška videa natočená během cesty. Délka povídání je přibližně 100 minut.

Přednáší Pavel Dobrovský, novinář a fotograf

Podobné akce

až 27. 6. 2025

Posunutá vernisáž výstavy Echo / Marcela Fish ~ fotografie / Richard Kliment ~ obrazy
Výstava potrvá 23.6. - 31.7. 2025

// hudební vystoupení IMPROkopalo (Míša & Šimon)

Celý článek 1. 1. 1970

Pravidelný pamětnický workshop, tentokrát na téma: Události a osobnosti na Petřinách, který navazuje na cyklus přednášek o sídlišti, městě a místě, kde žijeme. Přijďte se podělit o své vzpomínky a příběhy! Společně doplníme bílá místa na mapě Petřin v letech 1960–1990.
Paměť sídliště Petřiny má za cíl vytvořit podklady ze vzpomínek, plánků a fotografií, které se na konci roku stanou součástí publikace o historii Petřin. A vy se stanete jejími spolutvůrci!
Celý článek 30. 5. 2025