EKO domácnost, aneb šetrné čisticí prostředky

Workshop, kde si přímo vyrobíme čisticí prostředky do domácnosti.

Hlavní foto
Známe to všichni... Poličky v našich kumbálech praskají pod tíhou všech možných čisticích prostředků. Co kus, to jiný druh úklidu, a jejich citlivost k životnímu prostředí či našemu zdraví mizivá. Co když si dokážeme poradit s úklidem běžnými surovinami, které se nachází v naší kuchyni? Stačí pouhých pět surovin, ze kterých dokážeme např. vyrobit prací gel, aviváž, jar, čistič podlah, toalety, prášek do myčky aj. Díky šetrnému přístupu nám tak poděkují nejen naši domácí mazlíčci, ale samozřejmě i naše zdraví. Na kurzu si ukážeme, jak takové čističe vyrobit a jak je používat.
Workshop vede Míša Soukalová.
 
Cena: 200 Kč pracující dopělí, 100 Kč senioři.
Rezervace:

Podobné akce

až 25. 6. 2023

Nevíte, co s nepoužívaným kuchyňským vybavením? Nemůžete dovřít dveře skříně, protože je plná nenošeného oblečení? Nebo už nemáte kam dávat knihy? Praha 6 má pro vás řešení. Na neděli 25. 6. jsme spolu s hlavním městem připravili REUSE DEN na ŠESTCE, nebo také swap – výměnu věcí. Na Vítězné náměstí můžete přinést předměty, které už nepotřebujete a jsou v dobrém stavu, anebo zdarma odnést to, co se vám bude hodit. Přinesení věcí není podmínkou. Součástí akce bude bohatý tematický doprovodný program pro děti i dospělé.

Celý článek1. 1. 1970

Procházka Sedleckým sadem

Pobočka Městské knihovny - Dejvice srdečně zve na vycházku s místní čtenářkou Janou Vlkovou. Autorka knih Kytky k jídlu nás zavede na louku plnou jarních vůní a chutí v Sedleckém sadě. Zapojíme všechny smysly a necháme se hýčkat přírodní krásou. Ochutnáme svěží květy pozdního jara a možná objevíme i polštáře omamně vonící mateřídoušky. Na chvíli tak pomůže zapomenout, že jsme ve velkoměstě, které nabízí jedno přírodní tajemství.

Sejdeme se v 10:00 na stanici autobusu Kamýcká, odkud budeme vycházet. 

 

Vstupné je pro účastníky procházky zdarma.

Celý článek9. 5. 2023

až 11. 5. 2023

Kurz plný jarních vůní a chutí, který vás zavede na přírodní louku jen půl hodiny od Václaváku a dá vám zapomenout, že jste ve velkoměstě. Zapojíme všechny smysly a necháme se hýčkat přírodní krásou. Objevíme i polštáře omamně vonící mateřídoušky.

Při nákupu dvou kurzů získejte slevu. Zadejte slevový kód 2x_louka a zaplaťte jen 703 Kč za jeden.

Celý článek23. 2. 2023