Bubeneč a Dejvice: známé, neznámé i skryté

Bubeneč a Dejvice jsou oblíbená rezidenční území dnešní Prahy 6, která vnímáme převážně jako moderní čtvrti 20. století. Muzeum města Prahy nyní vydává obsáhlou obrazovou publikaci, která tyto bývalé obce představí i v jejich starších obdobích.

 

Hlavní foto

Na přednášce vedené historičkou a autorkou knihy, Kateřinou Bečkovou, se můžete na těšit na málo známé zajímavosti z historie těchto „siamských dvojčat pražského severozápadu", jak je nazývá podtitul knihy. 

Přednáška probíhá v rámci doprovodného programu Muzea města Prahy k vydání knihy Bubeneč/Dejvice a ke stejnojmenné výstavě na Vítězném náměstí. 

Podobné akce

až 28. 8. 2024

Nezmeškejte konec léta se všemi jeho potěšeními. Přichází opulentnost, v níž se spolu snoubí dokonale vybarvené květy, množství plodů i některé zelené lupení zažívající „druhou mízu“.

Při nákupu dvou kurzů získejte slevu. Zadejte slevový kód 2x_pozdni_leto 

Celý článek10. 4. 2024

až 30. 8. 2024

Příměstský tábor pro děti ve věku 9–14 let v komunitním centru Nesedím, sousedím v Břevnově.

Celý článek25. 4. 2024

Pojďte si s lektorkou MgA. Kristinou Tichou zkusit malování rostlin akvarelem. Budete malovat rostliny které jste utrhli cestou nebo ty, které rostou v blízkosti knihovny. Budete i jako úplní začátečníci seznámeni s touto pěknou technikou. Zažijte krásný pocit z procesu pozorování a malby. Užijte si svůj výtvor a společnost tvůrčích lidí. Na setkání je nutné si přinést vlastní výtvarný materiál. Kurz je určen pro všechny věkové kategorie. 

Celý článek8. 6. 2024