Cremaschi/Wróblewski/Chalupa (US/CZ)
Původem americký, v Praze dlouhodobě působící kontrabasista a elektronický experimentátor George Cremaschi (spolukapelník Pražského improvizačního orchestru, spolupráce Rova Saxophone Quartet, Cecil Taylor nebo Evan Parker). Tentokrát spolu s ním svoje komunikační schopnosti znovu potvrdí saxofonista Michal Wróblewski, kterého s Georgem Cremaschim pojí vedle společného příležitostného hraní například i pořádání koncertní řady Hybrid Sessions, kdy se při improvisingu setkávají hudebníci odlišných žánrů. Trio doplní bubeník Jan Chalupa (E Converso, Jananas, Císař Band), taktéž z minulosti sehraný v různých projektech jak s Cremaschim, tak Wróblewským.
George Cremaschi – kontrabas / Michal Wróblewski – saxofon / Jan Chalupa – bicí
Vladimir Tarasov (LT)
Vladimír Tarasov – bicí, perkuse
Litevský bubeník, skladatel a také vizuální umělec Vladimir Tarasov (*1947, Archangelsk). Z rodného ruského severu se v roce 1968 přestěhoval do Vilniusu, aby se stal jednou z nejvýraznějších osobností tehdejší východoevropské scény např. jako člen Ganelin Tria. Po léta také hrál se Státním litevským symfonickým orchestrem a dalšími klasickými tělesy. Zároveň však nezapřel povahu světoběžníka a zvukového hledače, když se dostal například do Ghany a vystupoval s tamními hudebníky.
Po pádu železné opony se Tarasovovi svět doslova otevřel. Natáčel například s rakouským kytaristou Wolfgangem Muthspielem. Spolupracoval s americkým skladatelem Anthonym Braxtonem, bubeníkem Adrewem Cyrillem či s Rova Saxophone Quartet. Se saxofonistou Larrym Ochsem a kontrabasistou Markem Dresserem vytvořil trio Jones Jones.
Tarasov patří nejen mezi špičkové improvizátory. Komponuje také pro nejrůznější tělesa včetně orchestrů, píše hudbu pro film a divadlo. Scénickou muziku vytvořil například pro Staatstheater ve Stuttgartu, Majestic Theater při newyorské Brooklyn Academy Of Music či Josef Nadj Centre Choreographique v Orleansu.